تبلیغات
.

.
امام خمینی
پروفایل مدیر

ارتباط با مدیر
دو پرسش
كلیك كنید
پیام های مقام معظم رهبری
مترجم سایت
بدون شرح

صفحات جانبی
اوقات شرعی
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه «زنگ اذان و نماز» الزامی است و بخشنامه آن نیز به همه مدارس سراسر كشور اعلام شده است، گفت:اقامه نماز كاملا اختیاری است.

به گزارش خبرگزاری شبستان،  حمیدرضا كفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با ارائه گزارشی از عملكرد معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: نقش دیگر حوزه‌های آموزش و پرورش در امر تربیت كمتر از حوزه پرورشی نیست.

 وی تدوین برنامه جامع نظام آموزشی و ارتقای كیفیت مربیان و مشاوران تربیتی را از جمله محوری‌ترین برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد و یادآور شد: محقق شدن این هدف كلان در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی از برنامه‌های سال 93 است.

 كفاش هماهنگی‌های انجام شده با مركز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات را در راستای طراحی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت كوتاه مدت برای مربیان و مشاوران تربیتی طی سال 93 عنوان كرد.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش همچنین هماهنگی های انجام شده با دانشگاه فرهنگیان را مهم ارزیابی كرد و گفت: در حال حاضر در حوزه كارشناسی ارشد برای مشاوران تربیتی رشته تحصیلی ویژه‌ای پیش‌بینی شده است.

 وی با بیان اینكه «زنگ اذان و نماز» الزامی است و بخشنامه آن نیز به همه مدارس سراسر كشور اعلام شده است، افزود: اقامه نماز كاملا اختیاری است و برای نخواندن نماز هیچ امتیاز و نمره‌ای از دانش‌آموزان كسر نمی‌شود.

 كفاش درباره برنامه جدید آموزش و پرورش برای مدارس قرآنی نیز گفت: مدارس قرآنی همچنان به قوت خود باقی است و آموزش و پرورش برنامه‌ای برای افزایش تعداد این نوع مدارس ندارد بلكه در صدد توسعه كیفی و ارتقای برنامه‌های آن است.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امیدوارم وی با تعامل درونی با كارشناسان و ترمیم ساختارهای موجود بتوانند زمینه فعالیت گسترده در عرصه قرآن، عترت و نماز را فراهم نماید و با ایجاد اتاق‌های فكر و استفاده از نخبگان به زودی به موفقیت‌هایی در این زمینه دست یابیم.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تعدد تشكّل‌های دانش‌آموزی را یك فرصت دانست و افزود: باید این تشكّل‌ها را در كنار هم قرار داده و با نظام‌مند كردن فعالیت آنان زمینه بهره‌وری مناسب و حداكثری را فراهم كنیم كه در این راستا دستورالعملی برای هماهنگ كردن فعالیت تشكّل‌ها تدوین و ارائه خواهد شد.

 كفاش در پایان گفت: به اعتقاد وزیر آموزش و پرورش سازمان دانش‌آموزی باید برای انجام مأموریت خود؛ یعنی تربیت اجتماعی دانش‌آموزان تقویت و توسعه یابد و سال 93، سال شكوفایی مجدد سازمان دانش‌آموزی است.
[ 24 فروردین 93 ] [ 14:06 ] [ مهدی باغبانزاده آرانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
امام خامنه ای
سال 1396
موضوعات وبلاگ
فیلم ها
کتاب های نماز
نرم افزار
احادیث
وبلاگ ها
اشعار
شكیات نماز
اذان واقامه
معماهای نماز
نقاشیهای نماز
نماز در ادیان مختلف
قالب های نماز
لوگوی جشنواره
داستان نماز
داستان نماز
سایت های مفید
لوگوی وبلاگ ما
آلبوم عکس
فیلم های من
تعداد بازدید کننده
نظر سنجی