تبلیغات
.

.
امام خمینی
پروفایل مدیر

ارتباط با مدیر
دو پرسش
كلیك كنید
پیام های مقام معظم رهبری
مترجم سایت
بدون شرح

صفحات جانبی
اوقات شرعی
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز، قرار گرفتن نماز در جایگاه شایسته خود را زمینه‌ساز رسیدن جامعه به نقطه مطلوب آرمانی اسلام دانستند و تأكید كردند: همه تلاش‌های فرهنگی، هنری و برنامه‌ریزی‌های آموزشی باید در راستای رونق روز افزون نماز در بین مردم به ویژه جوانان طراحی و اجرا شود.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
امسال نیز شما مردان و زنان خداجوی و حقیقت نیوش، با برگزاری این اجلاس، گام دیگری در راه وظیفه‌ی بزرگ اسلامی خویش یعنی اقامه‌ی نماز برداشته‌اید. از همه‌ی دست اندركاران بویژه از جناب حجة الاسلام آقای قرائتی، روحانی مجاهد و صادق و ثابت قدم كه استوانه‌ی اصلیِ این كار بزرگ است، تشكر میكنم و پاداش الهی را برای ایشان و همكارانشان مسألت مینمایم.
با این همه باید اعتراف كنیم كه هنوز مجموعه‌ی ما مسئولان نظام اسلامی وظیفه‌ی خود را در این باره به تمام و كمال، ادا نكرده‌ایم. اهمیت نماز را باید به درستی فهمید. این كه فرموده‌اند: اگر نماز در درگاه خداوند، مقبول افتد دیگر خدمات و زحمات نیز پذیرفته شده و اگر نماز، مردود باشد هرچه جز آن نیز مردود گشته است، حقیقتی بزرگ را بما می‌نمایاند. آن حقیقت این است كه اگر در جامعه‌ی اسلامی نماز در جایگاه شایسته‌ی خود قرارگیرد، همه‌ی تلاشهای سازنده‌ی مادی و معنوی، راه خود را به سمت و سوی آرمانها میگشاید و جامعه را به نقطه‌ی مطلوب آرمانی اسلام میرساند؛ و اگر از اهمیت نماز غفلت شود و نماز مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، این مسیر به درستی طی نخواهد شد و تلاشها و مجاهدتها تأثیر لازم را در رساندن به قله‌یی كه اسلام برای جامعه‌ی بشری ترسیم كرده است،‌ نخواهد داشت.
این حقیقت، به همه‌ی ما هشدار میدهد و وظیفه‌یی سنگین را به یاد ما می‌آورد. تلاشهای فرهنگی و هنری و برنامه‌ریزیهای آموزشی و غیره، همه باید به گونه‌یی طراحی و اجرا شود كه نماز، با كیفیت مطلوب، روز به روز در میان مردم بویژه جوانان و نوجوانان رونق گیرد و همه به راستی از این چشمه‌ی پاكی و روشنی بهره‌مند گردند. بی‌شك دستگاههای متعدد امور فرهنگی و آموزشی و صدا و سیما و دست اندركاران اداره‌ی مساجد، بیش از دیگران باید احساس مسئولیت كنند.
از خداوند متعال كمك بخواهید و دامن همت به كمر بزنید و حركتی تازه در این راه آغاز كنید. خداوند یار و نگهدارتان.
سیدعلی خامنه‌ای
13/شهریور/1391


.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
امام خامنه ای
سال 1396
موضوعات وبلاگ
فیلم ها
کتاب های نماز
نرم افزار
احادیث
وبلاگ ها
اشعار
شكیات نماز
اذان واقامه
معماهای نماز
نقاشیهای نماز
نماز در ادیان مختلف
قالب های نماز
لوگوی جشنواره
داستان نماز
داستان نماز
سایت های مفید
لوگوی وبلاگ ما
آلبوم عکس
فیلم های من
تعداد بازدید کننده
نظر سنجی