تبلیغات
.

.
امام خمینی
پروفایل مدیر

ارتباط با مدیر
دو پرسش
كلیك كنید
پیام های مقام معظم رهبری
مترجم سایت
بدون شرح

صفحات جانبی
اوقات شرعی


بسم الله الرّحمن الرّحیم

اینك پس از دوازده سال از آغاز حركت مبارك اقامه­ی نماز باید فصل دیگری در این تلاش و جهاد مبارك آغاز شود. این فصل می‌بایست نگاه خود را به برنامه ریزی كوتاه مدّت و میان مدّت برای دست­یابی به هدف‌های تعریف شده‌ای بدوزد كه به­گونه‌ای انبوه و متراكم در خلال توصیه‌ها و دستورالعمل‌های تقدیم شده در این مدت، موج می‌زند. هدف بلند مدّت اقامه­ی نماز در جامعه، صلاح و فلاح همگانی است، لیكن تا رسیدن به آن مقصود والا، هدف میان مدّت، بر افروختن چراغ نماز در  همه­ی خانه‌ها و در خانه­ی دل­ها است. و هدف كوتاه مدّت، به كارگیری همه­ی ظرفیّت علمی و هنری و تبلیغی كشور در این راه  و سمت و سو دادن به همه­ی آن­گونه تلاش‌ها در این جهت است.

همچنان­كه برای گزاردن نماز باید قبله را شناخت و به آن روی آورد، برای لبریز كردن فضای دنیا و دنیای دل­ها از عطر و جلوه و روح نماز هم قبله‌ای وجود دارد كه باید آن را یافت و بدان روی كرد. این قبله همان هدف­های والا و نهایی نماز است و روی كردن به آن، پیمودن راه­هایی است كه بدان منتهی می‌شود، و این راه­ها در قالب هدف­های كوتاه مدّت و میان مدّت، تعریف شدنی است. اكنون بحمدالله با همّت رئیس جمهور محترم،‌ دستگاه­های اجرایی ذی­ربط به همكاری در عمل برای اقامه­ی نماز فراخوانده شده‌اند، و از دستگاه­های تبلیغی به­ویژه صدا و سیما و وزارت­های فرهنگی و گردانندگان مراكز جمعیتی، ‌به­طور ویژه در پیام سال­های پیش تعهد مسؤولانه خواسته شده است، كار لازم امروز آن است كه هیأت­هایی برای تعیین دقیق مأموریت­های این دستگاه­ها تشكیل شود و بر اثر آن، ‌برنامه زمانبندی شده همه فعالیت­ها و خدماتی كه وظیفه­ی آنان است با شیوه‌ای علمی و واقع بینانه فراهم گردد. و هیأت كارآمد دیگری مأمور پیگیری و نظارت مستمر بر پیشرفت این فعالیت­ها و خدمات گردد.

براین اساس ،‌گردهمایی سال آینده شما، مجمعی فقط برای سخنرانی نیست بلكه عرصه‌ای است كه در آن می‌باید هیأت‌های مزبور گزارش پیشرفت آن برنامه­ی زمانبندی شده را بدهند و جمع داوری عالی­رتبه‌ای،‌ سهم هر دستگاه را از تشویق و تقدیر و یا خدای نخواسته از توبیخ و سرزنش به او بپردازد و بر اساس پیشرفت­ها یا توقف­ها و موانع راه، برنامه­ی جامع را تصحیح یا تكمیل كند.

بی‌شك دولت محترم و شخص رئیس محترم جمهور می‌توانند برترین نقش را در این فرآیند منطقی و كارساز، ایفا كنند.

توفیقات همگان به­ویژه جناب حجت الإسلام قرائتی را در پیشبرد این خواسته­ی‌ ارزشمند از خداوند متعال مسئلت می‌كنم و امیدوارم مشمول ادعیه­ی زاكیه حضرت بقیة الله باشند.

                                            والسلام علیكم و رحمة‌الله

                                                 سیدعلی خامنه‌ای

                                                      14/6/82

 

.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
امام خامنه ای
سال 1396
موضوعات وبلاگ
فیلم ها
کتاب های نماز
نرم افزار
احادیث
وبلاگ ها
اشعار
شكیات نماز
اذان واقامه
معماهای نماز
نقاشیهای نماز
نماز در ادیان مختلف
قالب های نماز
لوگوی جشنواره
داستان نماز
داستان نماز
سایت های مفید
لوگوی وبلاگ ما
آلبوم عکس
فیلم های من
تعداد بازدید کننده
نظر سنجی