تبلیغات
.

.
امام خمینی
پروفایل مدیر

ارتباط با مدیر
دو پرسش
كلیك كنید
پیام های مقام معظم رهبری
مترجم سایت
بدون شرح

صفحات جانبی
اوقات شرعی
  بن رباح معروف به بِلال حبشی در بین سال‌های ۵۷۸ تا ۵۸۲ میلادی در مکّه متولّد شد. او برده امیه پسر خلف بود و پس از این که اسلام آورد امیّه او را به شکنجه و آزار گرفت. گفته شده او را بدست کودکان سپردند و آنها او را در درّه‌های مکه می‌گرداندند و او پیوسته می‌گفت: احد! احد! (خدای یکتا، خدای یکتا) ابوبكر ، بلال را خرید و آزاد کرد. او در سال ۶۲۲ میلادی،به مدینه  هجرت کرد و از آن پس در تمام جنگ‌ها در سپاه اسلام می‌جنگید. او در جنگ بدر، ارباب سابقش را کشت. بلال هم چنین در جنگ احد ، خندق و تبوك حضور داشت.
http://s5.picofile.com/file/8118421600/balal_bah91%D8%B8%D8%B4%D8%B3%D8%B5%D8%AB92_2.jpg

در بحارالانوارمجلسی آمده‌است هنگامی که جبرییل  اذان و اقامه را از سوی خداوند بر محمد نازل کرد، سر محمد در دامان علی بود. جبرئیل اذان و اقامه را گفت. محمد برخاست و فــــرمود:«ای علی، شنیدی؟» علی پاسخ داد:«آری.» پس از آن پیامبر علی را مامور نمود که به عنوان اولین نفر اذان را به بلال بیاموزد محمد او را موذن  اسلام قرار داده بود. پس از فتح مكه ، بلال در بالای كعبه  ایستاد و اذان گفت و در حالی که مشرکان به او سنگ می‌زدند به  اذان گفتن ادامه می‌داد. و نقل شده که «شین» را «سین» می‌گفت.


http://s5.picofile.com/file/8118419392/fanavari_92_1%D8%B0%D8%B4%D9%85%D8%B4lehabazz.jpg

و در روایت اسلامی است که سین بلال نزد حقّ تعالی شین است. پس از مرگ محمد ، بلال با سپاه  اسامه  به سوریه رفت و اسامه را در این جنگ یاری کرد. او پس از وفات پیامبر فقط یک بار وقتی فاطمه از او خواست اذان گفت که وقتی به نام محمد رسید گریه شدید او را از ادامهٔ اذان بازداشت. او در سال ۶۴۰ میلادی در دمشق وفات یافت

http://s5.picofile.com/file/8118420450/fanavari_92_1%D8%B0%D8%B4%D9%85%D8%B4lehabazz%D8%B0%D8%B4%D9%85.jpg

مجسمه بلال حبشی در یكی از میدان های شهرستان آران وبیدگل

.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
امام خامنه ای
سال 1396
موضوعات وبلاگ
فیلم ها
کتاب های نماز
نرم افزار
احادیث
وبلاگ ها
اشعار
شكیات نماز
اذان واقامه
معماهای نماز
نقاشیهای نماز
نماز در ادیان مختلف
قالب های نماز
لوگوی جشنواره
داستان نماز
داستان نماز
سایت های مفید
لوگوی وبلاگ ما
آلبوم عکس
فیلم های من
تعداد بازدید کننده
نظر سنجی